חשד לאונס מחריד של בת 15 במלון באילת: "יותר מ-30 בחורים עמדו בתור לקיים איתה יחסי מין"

חשד לאונס קבוצתי באילת: המשטרה הודיעה היום (רביעי) כי היא בודקת חשד לפיו 30 צעירים השתתפו באונס קבוצתי שאירע במלון באילת. נערה בת 16 מדרום הארץ התלוננה שבוצעו בה מעשים מיניים ע"י קבוצה גדולה של גברים בבית מלון .המשטרה הקימה צוות חקירה מיוחד לטיפול באירוע, והודיעה כי צפויים מעצרים נוספים.
מעדותו של צעיר שנכח בחדר,"יותר מ-30 בחורים קיימו עמה יחסי מין". הוא גם הפנה את החוקרים למצלמות האבטחה המרשתות את הבית המלון ותיעדו את הגברים "עומדים בתור".
בסוף השבוע שעבר, נערה בת 16 התלוננה במשטרת אשקלון כי כמה ימים לפני כן, בעת ששהתה במלון בעיר הדרומית עם חברתה שם פגשה במכרים שלהן. הם שתו אלכוהול ובשלב מסוים עלתה הנערה המתלוננת לאחד החדרים  שם, לטענתה, נאנסה  נעל ידי קבוצה גדולה של גברים. כאמור על פי עדותו של אחד הצעירים שנכחו בחדר, יותר מ-30 צעירים קיימו יחסי מין עם הנערה.

אחד החשודים, תושב המרכז, שנעצר למרות לטענתו, הוא כלל לא קיים יחסי מין עם המתלוננת. השופט האריך את מעצרו בחמישה ימים. כשהבחלטתו ציין בין היתר "ברקע הדברים, חשד כי המשיב ביצע בעילת תוך כדי ניצול מצב של קטינה וקשירת קשר לביצוע פשע ואי מניעת פשע כמפורט בבקשה", הסביר השופט.

 

עו"ד עופרה סיבוני המייצגת את החשוד מטעם הסניגוריה הציבורית טענה בדיון הארכת המעצר  כי יום למחרת האירוע, המתלוננת נשארה בעיר "והכול היה בסדר, הבעיה התעוררה רק כשמישהו שוחח עמה בהודעות ואמר לה שיש צילומים מהמקרה". בנוסף טענה כי מרשהּ נעצר כ"בן ערובה" כשהמטרה, לדבריה, היא לאתר את החשודים האחרים.
בסיכום הדיון אמרה עו"ד סיבוני, כי מדובר ב"בחורה צעירה שקיימה יחסי מין עם מספר רב של גברים-נערים במלון. לחלק מהם, לפי גרסת החשוד, היא אף קראה". לדברי עורכת הדין, "חברה שלה הייתה עמה ואיש לא ראה בכך בעיה. אף אחד לא צעק 'הצילו'".
כאמור השופט אבישי זבולון כתב בהחלטתו כי "עיון בחומר החקירה מעלה חשד סביר" וכי לנוכח מהות החשדות מתעוררת גם מסוכנות מצידו – והורה על הארכת מעצרו בחמישה ימים.
שרת המשפטים לשעבר איילת שקד  ציינה "האונס האכזרי באילת הוא פשע מזעזע שמעיד על פשיטת רגל מוסרית של החברה בישראל, פילגש בגבעה", כתבה. "הענישה צריכה להיות מחמירה ומהירה. הטיפול בנערה צריך להיות רגיש לאחר שנעוריה נשדדו ממנה על ידי חיות אדם.  נדרש גם טיפול אמיתי ונוקב ברמה הערכית החברתית במערכת החינוך".